O mnie

Witam zacznę najnormalniej w świecie..jestem Damian! mam 39 lat. Mieszkam obok Krakowa w pięknej malowniczej miejscowości, spokojnej-tak jak ja 🙂 fotografia to mój sposób na życie . Hobby,pasja i praca w najlepszym połączeniu : )  poświęcam jej cały ogrom mojego wolnego czasu. Przygoda z fotografią zaczęła się 15 lat temu.wcześniej przymiarki, cała masa pomysłów i wreszcie pierwszy aparat dzięki, któremu zapanowałem nad czasem : ) tak jak wiele zawodów zacząłem działać w myśl zasady” trening czyni mistrza”..i poszło : ) najpierw urocze odkrywania świata makro krajobrazów  i potem płynnie postanowiłem zając się fotografią ludzi.fotografią ludzi…”a co”…:) pomyślałem:) pierwsze portrety, pierwsze zadowolenie..oj nie do opisania 🙂 zacząłem pstrykać coraz więcej zdjęć a pomysły nagle zaczęły same przychodzić do głowy..  dziś zajmuje się fotografią ludzi i ich życia..próbuje uchwycić emocje, uczucia w sytuacjach takich jak ślub ,oczekiwanie na narodziny dziecka, chrzciny….dość dużo czasu poświęcam na fotografię portretową, fashion jestem Damian Nowak, człowiek, i fotograf od niedługiego czasu prowadzę blog’a abyście Wy sami mogli zobaczyć moja pracę. Aby było ciekawiej opowiadam w skrócie historie każdej sesji, do których podchodzę indywidualnie. Niepowtarzalność każdej jest czymś fascynującym.

“Fotografowanie – podobnie, jak stosowanie wszelkich innych środków wyrazów – nie jest wymyślaniem, lecz odkrywaniem. Fotografia, to możliwość krzyku, wyzwolenia, a nie próba udowodnienia własnej oryginalności. To sposób życia.” – Henri Cartier-Bresson
uchwycenie emocji i uczuć jest czymś naprawdę trudnym ale nie jest niewykonalne,   „Fotografuję, żeby się przekonać, jak to będzie wyglądało na zdjęciu.” – Garry Winogrand

“Jest jedna rzecz, którą musi posiadać każda fotografia – ludzki wymiar. Ten rodzaj fotografii to realizm, jednakże realizm to nie wszystko. Musie jeszcze temu towarzyszyć wizja i dopiero połączenie tych dwóch cech tworzy dobre zdjęcie. Trudno jest określić cienką linię, gdzie kończy się materia, a zaczyna umysł”. – Robert Frank.
razem stwórzmy coś niepowtarzalnego…chcesz?

Co myślę…

W fotografii bardzo istotny jest element nowości… Osobiście staram się nie powtarzać, nie wracać do tych samych miejsc a jak już wracam to z innymi kadrami świeżymi pomysłami na zdjęcie i staram się nie robić takich samych zdjęć jakie dzień wcześniej oglądałem w internecie czy jakimś piśmie, brzydzę się tym, niektórzy nazywają to wzorowaniem się hehe ja osobiście  wole zrobić mniej udane zdjęcie niż plagiatować co to za fotograf który nie ma swoich pomysłów wyobraźni ?

“Jedno nieostre zdjęcie to pomyłka… dziesięć nieostrych zdjęć to eksperyment…sto nieostrych zdjęć to styl

Serdecznie zapraszam do mojego świata fotografii : )